Obraz dnešnej europoslankyne

Autor: Dávid Hrdý | 24.6.2015 o 11:17 | (upravené 24.6.2015 o 11:59) Karma článku: 11,50 | Prečítané:  2564x

Myslím, že väčšina z nás videla video z protestu v Bratislave. A všetci sme počuli ako sa dav vyjadril na adresu pani Flašíkovej – Beňovej. Silná káva. No po prezretí jej facebookovej fun page musím povedať, že to opodstatnenie má

Ani neviem kedy ani prečo som navštívil profil tejto pani, no je to skutočný skvost. Facebook sa stal významným komunikačným kanálom aj pre politikov. Niekedy väčšina verejnej diskusie prebieha práve tam. Takže pre politika a jeho prezentáciu je to voda na mlyn. 

Pani europoslankyňa ho dostatočne aj využíva. No škoda, že sa rozhodla jeho obsahom urážať, ponižovať a vysmievať sa vlastnej krajine a jej občanom. Nemám v úmysle moralizovať, len vyjadriť môj názor na veci, ktoré som videl na jej európskom eurofacebook profile.

Pochopím, ak na vás niekto verbálne zaútočí, tak mu to patrične oplatíte. Tak zase sa nebudete prizerať, ako vám niekto s prepáčením se*ie na hlavu. No táto pani útočí a uráža prakticky každého, kto má iný názor než ona. A teda servítku si pred jej europapuľku nedáva. 

Tak napríklad. Ľudia, ktorí úplne legitímne odmietajú príliv migrantov u nej nemajú šancu. Ich reakcie pokladá za nenávistné a zakomplexované, citujem: „Pozerajú filmy a čítajú bulvár a sú potom naštvaní, lebo aj oni by chceli mať všetko to, o čom tam čítajú a čo tam vidia. Potom idú napr. do UK, tak umývajú riady a majú pocit že sú vzácnejší ľudia ako utečenci, ktorí utekajú pred vojnou aby si zachránili život. Tak to je žiaľ tiež obraz Slovákov “. 

Toto je len slabý odvar toho, čo tam táto dáma púšťa. Ak slušne vyjadríte svoj názor, nedajbože jej niečo vytknete, ste automaticky zablokovaný. Teda takto si pani europoslankyňa z najeurópskejšieho europarlamentu predstavuje eurodiskusiu. 

A čo je úplný top je to, že táto dáma absolútne ignoruje fakt, že na proteste v Bratislave neboli len neonacisti, fašisti a ktovie ešte akí isti. Pretože dnes opačný názor automaticky u nás znamená získanie titulu „ista“. 

Tak napríklad z diskusie vytiahnem: „Sobota je prehra všetkých europoslancov a poslancov NRSR! A v sobotu z celkového počtu 6000 ľudí sa 300 zachovalo ako stádo a o tých sa hovorí viac ako o tých 5700 ľuďoch čo slušne po proteste opustilo miesto !" Európska odpoveď pani europoslankyňe spoza jej európskeho počítača: „Politici sú takí, akých si ľudia zvolia, každý máme jeden hlas a každý máme právo ho využiť, ale sorry, zatvárať si oči pred nacistami, lebo mám pocit že sa mi nežije celkom akoby som chcel, v tom sa určite nezhodneme“.

Po prečítaní tohto sa mi už vážne zdvíhal dekel. Ďalšia perlička: „Figu borovú, ľudia tam prišli preto, lebo sú netolerantní. Pochodovali tam spolu s extrémistami a to je proste pravda“. Áno, pochodovali s extrémistami, ale to ešte neznamená, že nimi aj sú. V komentároch nájdete veľa príspevkov od ľudí, ktorí sú vzdelaní, majú rodiny, boli na proteste a to už z nich automaticky robí extrémistov?!

Ako som povedal, ľudia tam na ňu útočia aj omnoho prudšie, tak jej reakcie sú k tomu adekvátne. To beriem. Ale to, ako sa nehorázne vysmieva všetkým tým ľuďom tam...

„Však to píše, akoby to písala nejakým ovciam,cítiť z toho povýšeneckosť.Keď budete maťpani europoslankyňa na účte 0 a na výplatu každý mesiac 300-400 eur na výplate,potom môžete písať takéto bájky.Jediný,kto je tu odtrhnutý od reality,ste Vy!!!“ 

Odpoveď pani najeurópskejšej europoslankyňe: „Tak sa viac vzdelávajte a budete mať lepšie platenú prácu. Prestaňte mi tu vyplakávať, čo ste to za muža?“  Pán potom dodal, ak som správne pochopil, že je na invalidnom dôchodku. OK, to nemohla naša euroikona vedieť. Ale nepostrehol som tam žiadne jej ospravedlnenie.

Takže záverom. Táto pani je typický príklad dnešného europolitika. Nadutá, do seba zahľadená a od reality odtrhnutá byroktatka. Vážená pani europoslankyňa, myslím, že svojimi názormi ste si definitívne spečatila vašu ďalšiu kariéru. Ale vám to určite nebude vadiť.

Dôležité je, že máte záhradku plnú kvietkov a tak sa aj pozeráte na problémy svojej krajiny a jej občanov. No, ale zastávať verejnú funkciu neznamená tárať do vetra, ale v prvom rade pracovať pre svojich voličov. A to vy podľa môjho názoru nerobíte.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan nedal Kiskovi na výber. Oznámil mu, kedy končí

Minister školstva za SNS chce skončiť vo funkcii až k 31. augustu. Premiér Fico naťahovanie času nekomentoval.

KOMENTÁRE

Macron chystá veľký trik

Koniec východoeurópskych zamestnancov je Macronov cukrík voličom.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?